Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Mikroprocesorowy system mówiący. SUPER HIT !

22-01-2012, 0:05
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 100 zł     
Użytkownik atmega8_pl
numer aukcji: 2044932060
Miejscowość Olkusz
Wyświetleń: 35   
Koniec: 25-01-2012 21:05:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witaj na mojej aukcji
Wszystkie aukcje O mnie Komentarze Dodaj do ulubionych Zadaj pytanie


Witam serdecznie wszystkich Allegrowiczów.
Nasza firma juz od kilku lat zajmuje się sprzedażą sterowników mikroprocesorowych na Allegro i jesteśmy solidnym partnerem o czym świadczą nasze komentarze. Wszystkie nasze produkty są zawsze najwyższej jakości tak aby każdy klient był z nich zadowolony.


Już jest !
 WAV-PLAYER
Od dawna wyczekiwany układ, dzięki któremu Twoje urządzenia przemówią ludzkim głosem!

Na rynku jest to pierwsze tego typu urządzenie, które może współpracować z dowolnym systemem mikroprocesorowym dzięki sterowaniu poprzez RS232, oraz jako samodzielny moduł dzięki możliwości sterowania manualnego.

 

 

Co to właściwie jest ?
Oferowany układ, jest zaawansowanym systemem mikroprocesorowym, który może odtwarzać dowolne dźwięki ( w tym również głos ludzki), zapisane na wymiennej karcie SD o dowolnej pojemności.
Odtwarzane dźwięki muszą być nagrane w jakości: 16 KHz,8 Bit, Mono. Najprościej to zrobić w dołączonym do windowsa rejestratorze dźwięku. Długość dźwięków jest nieograniczona, jak również ich ilość! Ograniczeniem jest tylko pojemność karty SD (standardowa i najtańsza karta pamięci jak w aparatach fotograficznych).

 

Dlaczego nasz układ ?
Na rynku było kilka nieudanych prób wprowadzenia podobnych układów, jednak ich podstawowym ograniczeniem była ilość odtwarzanych dźwięków, a dokładniej ich łączna długość, która oscylowała w zakresie od kilku do kilkudziesięciu sekund łącznie, kolejną wadą była ich kosmiczna wręcz cena!
Nasz układ nie ma takiego ograniczenia, dlatego świetnie nadaje się do różnych projektów mikroprocesorowych.

Innym ograniczeniem podobnych układów był brak możliwości sterowania poprzez inny mikroprocesor, bądź brak sterowania "ręcznego"- czyli bez użycia dodatkowego mikrokontrolera. Nasz układ również sprostał tym ograniczeniom.

Ponadto nasz układ jest zmontowany na profesjonalnym laminacie, a część elementów zainstalowanych na płytce jest w wersji SMD, co znacznie zmniejsza gabaryty układu (zdjęcie poniżej)- rozmiar płytki 115x57 mm.


Komu polecamy ten model płytki ?
Płytkę polecamy praktycznie wszystkim, którzy chcą zbudować inteligentny system mikroprocesorowy, który będzie informował użytkownika za pomocą na przykład mowy ludzkiej!

Oczywiście układ świetnie spełni swoje zadanie u tych którzy nie znają się na mikroprocesorach, ale jednak potrzebują podobnego układu (sterowanie ręczne).

Jak odbywa się sterowanie ?
Jak już wspominałem układ ma dwie możliwości sterowania, pracujące naraz niezależnie:

- sterowanie "manualne (ręczne)"- układ posiada 13 wejść (kołki goldpin), których zwarcie do masy powoduje odtworzenie dźwięku, możemy dolutować mikroswicze, które będą wyzwalać poszczególne wejścia. Wejścia są opisane in1, in2.......in13. Aby odtworzyć dźwięk przypisany do wejścia- na karcie SD muszą znajdować się dźwięki o nazwach odpowiadających wejściom, czyli: in1.wav, in2.wav..........in13.wav. Dźwięki muszą być w formacie jaki opisywałem na początku. Długość dźwięków jest nieistotna, mają się one znajdować w katalog głównym karty SD. Do zakupione urządzenia jest dołączona karta SD która ma nagrane przykładowe dźwięki. W trybie manualnym wejścia są sprawdzane po kolei- to znaczy wejście in1 jeśli jest zwarte, to układ odtwarza dźwięk in1.wav jak skończy odtwarzanie dopiero sprawdza wejście IN2 i tak po kolei, aby nie pominąć żadnego z wejść.

- sterowanie poprzez port RS232- sterowanie znacznie zwiększa możliwości urządzenia. Dzięki niemu nie mamy ograniczenia co do ilości odtwarzanych dźwięków. Wszystkie dźwięki muszą znajdować się w katalogu głównym karty SD a ich nazwy muszą mieć format " nazwa.wav ", przy czym nazwa pliku nie licząc rozszerzenie nie powinna przekraczać 8 znaków nie powinna zawierać polskich znaków!

Aby odtworzyć zapisany na karcie dźwięk, należy wysłać poprzez port RS232 nazwę tego dźwięku. Przykładowo w pakiecie BASCOM wygląda to tak:

Do
print "test.wav"
Loop

Jest to przykład programu który będzie odtwarzał dźwięk o nazwie test.wav
Oczywiście sterowanie może być napisane w dowolnym innym języku programowania, jak również wysłane przez dowolny system mikroprocesorowy. Sterować możemy również oczywiście z komputera PC poprzez port RS232, jednak w takim przypadku pamiętać należy o dopasowaniu napięć wyjściowych do standardu TTL (0-5V).

Aby poprawnie skomunikować się z urządzeniem należy mieć ustawione następujące parametry transmisji: 9600,N,8,1 (najważniejsza jest prędkość transmisji 9600)

Jeśli układ otrzyma nazwę pliku, który nie znajduje się na włożonej karcie SD, automatycznie się zresetuje, oczekując karty na której odnajdzie wspomniany plik- jest to zabezpieczenie na wypadek "zwieszenia" się karty SD. Oczywiście po kolejnym podaniu prawidłowej nazwy pliku układ działa normalnie. Jeśli układ otrzyma instrukcję odtworzenia kolejnego pliku zanim skończy odtwarzanie istniejącego, to automatycznie go zatrzymuje a zaczyna odtwarzać świeżo odebrany plik !

Sterowanie poprzez port RS232 i ręczne działają cały czas razem, jednak nadrzędnym jest sterowanie poprzez RS232.


Standardowo układ jest sprzedawany jak na zdjęciu poniżej,
jednak na innych moich aukcjach można zakupić układ, który ma w komplecie "galwaniczny separator wejść", pozwala on na sterowanie ręczne układem (13 dźwięków), a układ będzie całkowicie odizolowany od układów zewnętrznych- niezbędny na przykład przy zastosowaniu jako " mówiący komputer pokładowy do każdego samochodu". Sterowanie poprzez ten układ odbywa się poprzez podanie na wejście separatora napięcia od 5 do 24V, bez obawy o uszkodzenie odtwarzacza!

W naszej ofercie znajduje się również, urządzenie zmontowane w obudowie wraz z głośnikiem (patrz inne aukcje).

Opis wyprowadzeń:
Na płytce zamontowana stabilizator napięcia, do którego należy przykręcić radiator, zwłaszcza przy zasilaniu napięciem powyżej 9V.

Na płytce jest dioda LED, sygnalizująca odtwarzanie dźwięku.
Przycisk "test" powoduje odtworzenie dźwięku testowego.

Płytka ma standardowe gniazdo na kartę SD.

Zasilanie najlepiej 9-12V. Pobór prądu w stanie "czuwania" - 140 mA, podczas odtwarzanie dźwięku do 200mA.

Do prawidłowej pracy należy zastosować głośnik 8 Ohm minimum 2W. Nie wolno stosować głośników o mniejszej oporności, moc głośnika może być dowolnie większa.
Na płytce znajduje się również wyjście liniowe, umożliwiające podłączenie układu do zewnętrznego wzmacniacza mcz.

 


Poniżej opiszę przykłady zastosowania naszego układu :

 

Zabawki interaktywne : możemy nagrać dowolne dźwięki, na przykład nagrane bajki, które będą się odtwarzalne po naciśnięciu przycisku.

Mówiące sterowniki mikroprocesorowe: sterowanie dźwiękami poprzez port rs232 umożliwia odtwarzanie komunikatów o stanie urządzeń, błędach, temperaturze itp. Zainstalowanie powyższego układu w szafach sterowniczych na pewno zwiększy ich funkcjonalność, jak również sprawi iż będą one sprawiały wrażenie bardziej nowoczesnych, przy niewielkim nakładzie kosztów.

Mówiące termometry, zegary : wystarczy odczytywać czas, bądź temperaturę poprzez dowolny mikroprocesor, a potem tylko odtworzyć nagrane dźwięki w odpowiedniej kolejności.

Mówiące prezentacje multimedialne : wystarczy podłączyć przyciski do wejść manualnych i zamontować układ w gablocie z jakimiś przedmiotami- po naciśnięciu przycisku gablota sama będzie opowiadać co jest w środku, nawet w kilku językach!

Ostrzeganie do systemów alarmowych : wystarczy nagrać "pojazd/budynek strzeżony elektronicznie- proszę się odsunąć w przeciwnym wypadku zostanie wezwana policja" a sam układ podłączyć zamiast archaicznej syreny alarmowej.

Automatyczne powitania klientów w sklepach : do jednego z wejść wystarczy podłączyć czujkę ruchu (PIR) a układ będzie witał każdego wchodzącego do sklepu klienta.

Mówiący komputer pokładowy do każdego auta : po zastosowaniu układu separującego, można każde z wejść podłączyć do kontrolek w samochodzie (równolegle z żaróweczkami), a nasze auto przemówi przypominając o włączeniu świateł, zapięciu pasów, dolaniu płynu do spryskiwaczy itp.

Mówiący dzwonek do drzwi możemy nagrać dowolny komunikat który będzie odtwarzany jako dzwonek :)

Mówiący niania dla dzidziusia: wystarczy jedno z wejść połączyć z dioda LED od elektronicznej niani nadającej jak dzieciak zaczyna płakać, a wcześniej nagrany głos mamusi uspokoi naszego malucha.



Ponadto cała masa innych pomysłów których nie ma sensu tu przytaczać, każdy pewnie wymyślił by setki innych zastosowań.

Jeśli masz jeszcze wątpliwości czy kupić płytkę czy nie
zapraszam na forum internetowe dotyczące mojej płytki, które znajduje się na mojej stronie. Link do strony ze względu na regulamin allegro znajduje się na mojej stronce „o mnie”

 

Co kupuję klikając "kup teraz" ?

 Zmontowany i uruchomiony układ, w komplecie karta SD nagranymi przykładowymi dźwiękami, rozmiar karty losowy, jaki akurat mam, przeważnie 512, lub 1G.

Dokładnie tak jak to widać na zdjęciu poniżej


 

Najczęściej zadawane pytania:
Na wszystkie pytania- odpowiedz znajdziesz na forum w dziale 'Najczęściej zadawane pytania"

Na pozostałe pytanie chętnie odpowiem na maila, lub pod numerem telefonu kom. 060[zasłonięte]7748 prosić Rafała

 Na płytkę oczywiście wystawiamy rachunki !!!
i udzielamy gwarancji!
gwarancji nie podlega procesor ze względu na możliwość uszkodzenia -nawet elektrostatycznie!

Gorąco polecam i zapraszam do licytacji !!

Uwaga: Nie odpowiadam za szkody wyrządzone podczas używania płytki testowej ani oprogramowania które napisałem, traktuje je jako pomoc w nauce programowania i zrozumieniu funkcjonowania pewnych urządzeń, a sama płytka nie jest  samodzielnym urządzeniem i jest ona wysyłana do klienta w formie zestawu do sam. montażu (należy włożyć procesor w podstawkę, oraz podłączyć złącze wyświetlacza- polega to na wsunięciu wtyczki w złączkę, pozostałe elementy są wlutowane, aby uruchomić płytkę nie potrzebujesz lutownicy !) -sam decydujesz do jakich celów płytkę wykorzystasz. Ponadto informuję, iż samodzielne zmiany, lub przeróbki instalacji elektrycznej samochodu , powoduje utratę jego gwarancji ! Podłączanie do styków przekaźnika napięcie powyżej 24V grozi porażeniem!

Projekt powstał na podstawie materiałów odnalezionych w sieci. Jest on poprawioną i "posklejaną" wersją kilku podobnych układów.

 

Mikroprocesorowy system mówiący. SUPER HIT !


 


Copyrights by atmega8_pl © - kopiowanie opisu i zdjec zabronione