Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

NOWE GRANICE UNII EUROPEJSKIEJ GORZELAK KROK

05-02-2014, 22:22
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 26 zł     
Użytkownik bazar-wiedzy
numer aukcji: 3862248847
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 1   
Koniec: 05-02-2014 22:24:51

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2006
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Polecamy książki dla fachowców w najtańszych cenach na Allegro

Pamiętaj zawsze możesz do nas zadzwonić
533 [zasłonięte] 038
/ w dni powszednie od 10 do 17 / lub napisać
[zasłonięte]@ksiegarnia-fachowa.pl

 

 

 

NOWE GRANICE UNII EUROPEJSKIEJ - WSPÓŁPRACA CZY WYKLUCZENIE?

 


RED.GORZELAK G. KROK K.

 

SCHOLAR , 270 STRON, B5,

 

Granice i tereny przygraniczne są szczególnymi obszarami, gdzie zaobserwować można dwa wykluczające się procesy: integracji i izolacji, współpracy i wyłączenia. Granica jest barierą, która rozdziela różne systemy polityczne, utrudnia wymianę ekonomiczną, kulturalną, a także stanowi wyznacznik tożsamości i przynależności mieszkańców danego regionu. Z drugiej jednak strony to miejsce, gdzie dwa różne systemy organizacji życia społeczno-ekonomicznego stykają się, umożliwiając tym samym wymianę i wzajemne poznanie. Szczególnym przypadkiem omawianych zjawisk w Europie są zewnętrzne granice UE.

Niniejsza książka wprowadza Czytelnika w problematykę współpracy transgranicznej w kontekście poszerzonej Unii Europejskiej. Prezentuje wyniki badań przeprowadzonych na granicach: fińsko-rosyjskiej, estońsko-rosyjskiej, węgiersko-rumuńskiej, węgiersko-ukraińskiej, rumuńsko-mołdawskiej i wzdłuż północnych granic Grecji (z Bułgarią, Macedonią i Albanią). Odrębnie omówiono granice Polski z Ukrainą i Białorusią. Przypadek polsko-niemieckiej współpracy transgranicznej został zaś potraktowany jako potencjalny układ odniesienia dla współpracy na nowych zewnętrznych granicach Unii Europejskiej.