Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

SAMSUNG GALAXY 551! NOWY! GWAR!TANIO!

22-01-2012, 21:49
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 455 zł      Aktualna cena: 455 zł     
Użytkownik anettea7
numer aukcji: 2036423204
Miejscowość Justynów, gmina Andrespol
Licytowało: 11    Wyświetleń: 1251   
Koniec: 13-01-2012 23:58:02

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Budowa: Qwerty
System operacyjny: Android
Wielkość wyświetlacza: 3,6-4 cale
Blokada simlock: Orange,
Dzwonki: MP3,
Komunikacja: IrDA, Bluetooth, Wi-Fi, USB, HDMI,
Transmisja danych: GPRS, EDGE,
Informacje dodatkowe: MMS, Odtwarzacz MP3, Obsługa video, Slot kart pamięci, Przeglądarka WWW, E-mail, Radio, Ekran dotykowy, Dyktafon, Kamera video-rozmowy, GPS,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

SAMSUNG GALAXY 551 PROSTO Z SALONU ORANGE!

24 MIESIĄCE GWARANCJI!

 

TELEFON UŻYWANY TYLKO W CELU SPRAWDZENIA KILKA DNI

Samsung Galaxy 551 to kolejny telefon komórkowy z serii Galaxy, który pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Testowany model to przeciętny smartfon, który swoimi funkcjami nie zachwyca, ale ma duży atut w postaci wysuwanej klawiatury w układzie QWERTY.

Czytając specyfikację Samsunga Galaxy 551, spodziewałem się typowej zabawki wykonanej z plastiku, i to kiepskiej jakości. Gdy jednak wziąłem to urządzenie do ręki, zmieniłem zdanie od razu. Telefon sprawia wrażenie dość solidnego, a cała konstrukcja jest dobrze z sobą spasowana. Nic nie trzeszczy ani nie rusza się w dość znaczny sposób. Samsung Galaxy 551 powinien przetrwać niejeden kontakt z podłożem.

Klawiatura
Istotnymi elementami obudowy Galaxy 551 są dwie szyny, na których opiera się mechanizm rozsuwania telefonu, dzięki któremu mamy dostęp do klawiatury. Konstrukcja jest solidna i – nawet po jej rozsunięciu – całość zachowuje się stabilnie i nie ma żadnych luzów. Mechanizm ma dobry moment działania – nie trzeba mocno popychać klawiatury, by się wysunęła, ale nie stanie się to też przez przypadek w kieszeni.

W Galaxy 551 Samsung zastosował – sprawdzony już – układ klawiatury, który stosował w innych modelach, jak Wave 533. Różni je jedynie kolor wstawek na przyciskach. Dobrze, że producent korzysta ze sprawdzonych rozwiązań, ale z drugiej strony jest to powielanie tych samych konstrukcji, tylko pod innymi nazwami.

Przyciski klawiatury mają odpowiednią wielkość i dobrze reagują na wciśnięcie. Mają także wyczuwalny skok działania, co ułatwia szybkie pisanie. Podczas testów klawiatura nie sprawiała mi żadnego problemu, ale nie wiem, czy dlatego, że jest dobra, czy po prostu dlatego, że już wcześniej miałem styczność z tym układem w innych modelach producenta. Na początku miałem wrażenie, że jest zbyt twarda – to uczucie towarzyszyło mi przez jakieś 2 dni, później się przyzwyczaiłem.

 

Wyświetlacz
Telefon jest wyposażony w dotykowy ekran, o rozdzielczości 240 x 400 pikseli i przekątnej 3,2 cale, odznacza się paletą 16 mln kolorów. Jakość odwzorowanych kolorów jest dobra, naprawdę byłem pozytywnie zaskoczony. Spodziewałem się spranych barw, a tu niespodzianka – bardzo żywe kolory. Oczywiście nie ma porównania z wyświetlaczami umieszczonymi w topowych modelach producenta, np. Galaxy S czy nawet Wave II, ale wiadomo, że to jest inny segment komórek.

Na pochwałę zasługuje też ostrość obrazu. Mimo tego, że Galaxy 551 ma niską rozdzielczość, producent zastosował wygładzanie ekranowe i wszystko wygląda bardzo miło dla oka.

System i wydajność
Samsung Galaxy 551 pracuje pod kontrolą platformy Android w wersji 2.2 (Froyo). Samsung Galaxy 551 pracuje pod kontrolą platformy Android w wersji 2.2 (Froyo). Jak przystało na Samsunga, wygodę używania telefonu zapewnia bardzo ładny interfejs TouchWiz. Składa się on z wielu różnych elementów, w tym widgetów, własnych kolorowych ikonek, ładniejszych niż w zwykłym Androidzie, oraz paru mniej czy bardziej przydatnych aplikacji. Aplikacje te znamy już z innych modeli Samsunga, jest np. Social Hub, który łączy Facebooka i Twittera z telefonem. Jest też sklep Samsung Apps, ale niewiele w nim znajdziemy – lepiej korzystać z Android Market. Wśród ciekawych aplikacji znalazł się preinstalowany Layar, działający w rzeczywistości rozszerzonej.
Podczas testów system spisywał się bez zarzutu. Ani razu mi się nie zawiesił.

 

Za optymalną pracę systemu odpowiada procesor o częstotliwości taktowania zegara 600 MHz. Podawana jest też wartość 667 MHz, ale nie jest to chyba prawda, bo programy benchmarkowe podają 600 MHz. Procesor ten zapewne został wyprodukowany przez Qualcomma, co sugeruje obecność układu grafiki Adreno 200 – jednego z najpopularniejszych na rynku w tańszych modelach. Galaxy 551 ma też 394 MB RAM, z czego zawsze jest wolne 70-100 MB.
Jak na urządzenie o takim ekranie to wartość wystarczająca. Ma to swoje przełożenie w wynikach benchmarków. W popularnym teście Quadrant Galaxy 551 osiąga lepsze wyniki niż Sony Ericsson Xperia X10i, Motorola Droid czy HTC Magic, zdobywając 518 punktów. Oczywiście mowa o standardowych wynikach podawanych przez program, bo wiadomo, że po optymal;izacji każdy z tych modeli ma lepsze wyniki. Z kolei w Linpacku test Galaxy 551 zakończył się rezultatem 7.653 MFLOPS.

Telefon nieźle sobie radzi jako konsola do gier, o ile nie przyjdzie nam do głowy odpalać gier 3G. Wiele tytułów, które pobrałem z Android Marketu, działało na tym telefonie bez zarzutu. Ogólnie podczas testów nie zauważyłem spowolnień podczas grania, z paroma tylko wyjątkiem. Między innymi dotyczyło to Angry Birds – w czasie rozgrywki telefon nagle zaczął przetwarzać obraz klatkowo, a radość gry od razu gdzieś prysła. Z racji niewielkiego ekranu nie możemy też liczyć na możliwość uruchomienia najbardziej zaawansowanych gier HD, np. Asphalt 5 i Asphalt 6 czy Hero of Sparta. Chyba, ze znajdziecie na jakimś forum przerobione wersje tego typyu gier, to może wtedy – ale oryginały od producenta nie pójdą.

Na instalację aplikacji użytkownik telefonu ma 160 MB pamięci wewnętrznej, ale oczywiście ten wynik nikogo zadowolić nie może. Na szczęście w Androidzie Froyo możemy umieszczać gry i programy ba na kartach pamięci. Maksymalny rozmiar nośnika w Galaxy 551 to 16 GB.

 

Wiadomości
Wszystkie odebrane oraz wysłane SMS-y są segregowane w układzie chatu. Podczas pisania można skorzystać z trzech opcji: trybu ABC, słownika T9 oraz pełnej klawiatury w układzie QWERTY. Najwygodniejsza jest ta ostatnia opcja, pisanie wiadomości na QWERTY jest błyskawiczne.

 

 

Multimedia
Samsung Galaxy 551 został wyposażony w aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,15 megapiksela, z autofocusem. Zdjęcia przy dziennym oświetleniu są przyzwoite, ale nie ma mowy o dobrych fotkach w ciemnych pomieszczeniach bądź wieczorem. Jednak nie oczekujmy cudów, bo to nie jest urządzenie przeznaczone do profesjonalnych zdjęć. Maksymalna rozdzielczość wykonanych fotek to 2 048 x 1 536 piksela.

Jakość nagrań wideo również nie zachwyca. Filmiki są rejestrowane w rozdzielczości QVGA, z częstotliwością 15 klatek na sekundę. Taki obraz wygląda dobrze tylko na ekranie telefonu. Nie radzę uwieczniać ważnych rzeczy tym telefonem, bo potem możemy się tylko zawieść.

Oczywiście nie brakuje także aplikacji do odtwarzania plików audio oraz wideo. Programy nie różnią się praktycznie niczym od tych, które znajdziemy w innych modelach koreańskiego producenta. Utwory można segregować według różnych kryteriów – nazwy artysty, albumów czy gatunku. Brzmienie Galaxy 551 jest przyzwoite, ale sporo brakuje do świetnej jakości muzyki z Galaxy S.

Nie było również większych problemów z odtwarzaniem wideo, ale o stosunkowo małym rozmiarze. W przypadku filmów pełnometrażowych bywało różnie – czasami aplikacja się zawiesiła, niekiedy uruchomiła film, a czasem przerywała odtwarzanie. Galaxy 551 daje nam możliwość odtwarzania ograniczonej liczby formatów – MP4 i 3GP.

Internet i przesyłanie danych
Samsung Galaxy 551 zapewnia szybki dostęp do Internetu za pomocą HSDPA 7.2 Mbps lub bezprzewodowej sieci WiFi. O ile te technologie sprawdzają się dobrze – nigdy nie odmówiły mi posłuszeństwa – to dobrego słowa nie można powiedzieć o przeglądarce internetowej. Nie jest ona zbyt funkcjonalna i surfowanie po serwisach za jej pomocą sprawia wiele problemów. Chociaż strony ładują się szybko, to później już tak różowo nie jest. Na dużych portalach trudno się nawiguje po stronie, a ponadto bardzo często musiałem wymusić zakończenie działania przeglądarki, aplikacja zawieszała się. Być może to wina wczesnej wersji firmware’u w testowanym egzemplarzu.

Bateria
W Galaxy 551 zastosowano akumulator litowo-jonowy o pojemności 1 200 mAh. Według producenta bateria pozwala na używanie urządzenia przez 520 h, w trybie czuwania, i 540 min, w trybie rozmów. W praktyce oczywiście nie jesteśmy w stanie osiągnąć takich wyników. Podczas testów musiałem ładować telefon średnio co trzy doby. Nie jest to zły wynik, bo przez ten czas korzystałem z WiFi, poczty elektronicznej oraz czasami z aparatu fotograficznego i z odtwarzacza muzycznego.

Czy warto?
Samsung Galaxy 551 to ciekawy multimedialny smartfon o przeciętnej specyfikacji, ale o dużej funkcjonalności. Największym atutem tego modelu jest wysuwana klawiatura w układzie QWERTY, która pozwala na błyskawiczną komunikację e-mailową. Do słabych cech można zaliczyć marną jakość zdjęć wykonanych aparatem fotograficznym, ale po matrycy 3,15 megapiksela nie należy oczekiwać cudów. Większych wad nie znalazłem.

Zalety:
+ Dobra konstrukcja
+ Dość wydajny system
+ Wygodna klawiatura

Minusy:
- Słaba przeglądarka internetowa
- Kiepski aparat

Samsung Galaxy 551
- Sieci GSM 850, 900, 1800, 1900, WCDMA 900, 2100
- System operacyjny Google Android 2.2 Froyo
- Procesor 600 MHz, GPU Andreno 200
- Pamięć 394 MB RAM, 160 MB werwnętrznej
- Wyświetlacz TFT, pojemnościowy, 240×400 pikseli, 3,2 cala
- HSDPA 7,2 Mbps, HSUPA
- WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
- Bluetooth v2.1 z A2DP
- microUSB
- Wiadomości SMS, MMS, e-mail, IM
- Przeglądarka HTML
- GPS z A-GPS
- Aparat fotograficzny 3,15 megapiksela, 2048×1536
- Funkcja kamery QVGA 15 fps
- Odtwarzacz muzyki MP3, WAV, eAAC+
- Odtwarzacz wideo MP4, WMV, H.263
- Radio FM z RDS,
- Akumulator Li-Ion 1200 mAh
- Czas czuwania 520 h
- Czas rozmowy 540 min
- Wymiary 111 x 55 x 15,2 mm
- Waga 117 g