Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Sikorski - RACHUNEK RÓŻNICZKOWY I CAŁKOWY, BM 28

19-01-2012, 15:20
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 12.80 zł     
Użytkownik masurien
numer aukcji: 2037775677
Miejscowość EŁK
Wyświetleń: 9   
Koniec: 14-01-2012 18:22:51

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: twarda z obwolutą
Rok wydania (xxxx): 1972
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Roman Sikorski - RACHUNEK RÓŻNICZKOWY I

CAŁKOWY


Funkcje wielu zmiennych



 


 

 

wydanie trzecie poprawione

Seria - Biblioteka Matematyczna, tom 28

Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1972

Stron - 487

Stan ogólny: DOBRY

Dosyć lekkie ślady użytkowania  (oprócz bardzo małego śladu korektora na kilku stronach - wnętrze czyste). Obwoluta przybrudzona i lekko przetarta. Okładka ok.

Okładka twarda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Przedłożona książka jest opracowana na podstawie wykładu analizy matematycznej dla studentów II roku matematyki, prowadzonego przez autora w roku 1963/64 na Uniwersytecie Warszawskim. Wykład i książka daleko odbiegają od tradycyjnego ujęcia tego przedmiotu, zarówno od strony zakresu materiału, jak stosowanej metody i przyjętej symboliki. Wyłożony materiał obejmuje rachunek różniczkowy funkcji określonych na podzbiorach otwartych wielowymiarowych przestrzeni euklidesowych, teorię całki Lebesgue'a, w szczególności teorię całki względem miary Lebesgue'a, oraz teorię całek na wielowymiarowych hiperpowierzchniach, bryłach i łańcuchach, włączając ogólne twierdzenie Stokesa. Stanowi to przedmiot rozdziałów IV-IX będący główną częścią książki. Rozdziały I-III zawierają wykłąd pomocniczy pojęć mnogościowych, geometryczno-algebraicznych i topologicznych. Rozdział X zawiera informacje o możliwości dalszego rozwinięcia tematyki poruszonej w rozdziałach poprzednich (całki na elementach grup homologii, twierdzenie de Rhama, uogólnienia w kierunku analizy funkcjonalnej itp.). W dążeniu do nadania twierdzeniom i wzorom przejrzystej postaci, autor posługuje się językiem algebry liniowej. Cała książka jest napisana w symbolice wektorowo-macierzowej. Pozwoliło to zapisać podstawowe wzory rachunku różniczkowego i całkowego w wielowymiarowych przestrzeniach w takiej samej postaci, jak w przypadku jednowymiarowych..."

nota wydawcy [Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1972]