Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

STEROWNIK OŚWIETLENIA SCHODÓW LED SCHODOWY NOWY

04-08-2014, 16:59
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 299 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 203.50 zł     
Użytkownik zsmax
numer aukcji: 4464240719
Miejscowość Przeźmierowo
Licytowało: 3    Wyświetleń: 77   
Koniec: 04-08-2014 17:00:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

STEROWNIK PODŚWIETLANIA SCHODÓW ANIMACJI LED S-H1

POLSKI PRODUKT WYSOKIEJ JAKOŚCI

.

Sterowanie mikroprocesorem, częściowy montaż smd, wysoka jakość użytych elementów.

.

Sterownik podświetlania schodów służy do podświetlania schodów, korytarzy, przejść itp. we współpracy z listwami led, żarówkami led.

.

Sterownik posiada 16 głównych wyjść na podświetlenie standardowych stopni tak więc typowo obsługuje do 16 stopni (liczbę stopni ustawiamy w sterowniku i w każdym momencie możemy to łatwo zmienić). Jeśli posiadamy więcej niż 16 stopni schodów można podłączyć podświetlenie 2 stopni pod jedno wyjście sterownika, oczywiście tak by nie przekroczyć maksymalnego obciążenia wyjść (1A na wyjście).

.

.

Nie ma więc znaczenia czy nasze schody mają 2 , 7 czy 16 stopni - sterownik zawsze będzie pracował poprawnie a przy zmianie naszej koncepcji łatwo zmienić w sterowniku ilość stopni.

.

.

Wszystkie stopnie schodów są sterowane od strony masy (-12V) tak więc oświetlenie na stałe ma podłączone +12V wg schematu w instrukcji.

.

Sterownik posiada też dodatkowe wyjście (max 2A) pod które możemy podłączyć oświetlenie poręczy, oświetlenie sufitowe itd...

.

Zasada działania.

Sterownik posiada 2 wejścia wyzwalające (wejścia zwierne chwilowe) pod które możemy podłączyć przyciski zwierne, czujniki ruchu, maty naciskowe, bariery podczerwieni, czujniki odbiciowe odległości itp.

.

Wejście WD (uruchomienie przez włącznik dolny który naciskamy wchodząc na schody) powoduje rozpoczęcie podświetlania schodów od dołu po kolei , po jednym stopniu. Po zapaleniu wszystkich stopni następuje czas stabilnego świecenia (czas ustawiany przez użytkownika) po czym schody są wygaszane w tej samej kolejności czyli od dołu do góry też po kolei. Jeśli już w czasie wygaszania na schody wejdzie kolejna osoba animacja zaczyna się od nowa ze strony z której weszła kolejna osoba. Później sterownik przechodzi do czuwania i czeka na kolejne uruchomienie funkcji.

.

Jeśli uruchomienie funkcji ze stanu czuwania nastąpiło poprzez wyłącznik górny (wejście WG) animacja odbywa się analogicznie z tym że oczywiście z przeciwnego kierunku. Oczywiście zamiast wyłączników można zastosować dowolne inne czujniki nacisku, ruchu itp. zwracając uwagę by dany czujnik zwierał wejście WD/WG na czas nie dłuższy niż trwa zapalanie wszystkich stopni schodów po kolei – czas ten zależy od ilości stopni oraz szybkości ich zapalania którą ustawił użytkownik.

.

Schodząc ze schodów nie naciskamy ponownie włącznika – podświetlenie wygaśnie automatycznie.

.

Opisany tryb dotyczy sytuacji gdy schodami przemieszcza się jedna osoba. Jeśli jednak na schody wejdzie kilka osób, zachowanie sterownika jest następujące:

.

Przy wejściu pierwszej osoby animacja zaczyna się identycznie jak opisano wyżej, gdy wejdzie kolejna osoba (obojętnie z którego kierunku) wszystkie schody od razu podświetlają się w pełni a po ustawionym przez użytkownika czasie wszystkie schody płynnie gasną jednocześnie. Oczywiście jeśli w czasie trwania pełnego podświetlenia na schody wejdzie kolejna osoba licznik czasu jest zerowany i czas trwania pełnego oświetlenia liczony od nowa. .

Do wejść WD/WG najprościej podłączyć wyłączniki zwierne chwilowe wg schematu instrukcji. .

Nie wolno na te wejścia podawać żadnych innych sygnałów ani napięć. Zamiast wyłączników można podłączyć dowolne inne czujniki chwilowe zwierne zwracając uwagę by dany czujnik był pobudzany tylko podczas wejścia na schody od strony czujnika a nie był pobudzany przeciwny czujnik przy zejściu ze schodów. Czyli montować takie czujniki i w taki sposób by wchodząc np. od dołu na schody pobudzić przy wchodzeniu tylko czujnik dolny ale przy schodzeniu ze schodów na górze nie pobudzać już górnego czujnika. Najprościej uzyskać to przez odpowiednie dobranie i ustawienie czujników i wyregulowaniu ich czułości.

.

Jeśli jednak czujniki będą pobudzane zarówno przy wejściu jak i zejściu ze schodów sterownik będzie interpretował zejście ze schodów jako wejście kolejnej osoby czyli po prostu zamiast wygaszania po kolei każdego stopnia nastąpi po okresie typowego stabilnego świecenia (czas ten liczony wtedy od pobudzenia ostatniego czujnika) płynne wygaszenie wszystkich stopni jednocześnie.

.

Natomiast dodatkowe wyjście na oświetlenie sufitu/poręczy zawsze włącza się wraz z pierwszym stopniem i wygasza automatycznie z ostatnim stopniem.

.

Montaż jest prosty i dokładnie opisany w instrukcji (do pobrania poniżej)

.

Użytkownik w prosty sposób może ustawić ilość używanych wyjść (ilość stopni schodów), szybkość zapalania/gaszenia kolejnych stopni, czas stabilnego świecenia całości a także zdecydować czy w trakcie czuwania schody mają być wygaszone czy też podświetlone i w jakim stopniu.

.

Zasilanie sterownika 12VDC (koniecznie stabilizowane) , sterownik posiada dwa wejścia zwierne chwilowe - można podłączyć przyciski na dole i górze schodów, lub też czujniki ruchu, czujniki odległości (np. odbiciowe), baterie foto (fotokomórkę), maty naciskowe i wiele innych możliwości.

.

.

Opis wyjść i wejść sterownika:

.

.

.

.

Poniżej schemat montażu (przykład dla 16 stopni + oświetlenie poręczy/sufitu):

.

.

Tu mozna pobrać instrukcje - KLIKNIJ (PDF- prawym klawiszem myszy prosze wybrać "Otwórz w nowym oknie")

Tu mozna obejrzec film youtube - KLIKNIJ BY OBEJRZEC FILM (bardzo prosta makieta ukazująca podstawowe funkcje sterownika)