Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Zielona herbata z żeń-szeniem TIENS

06-11-2014, 18:01
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 57 zł     
Użytkownik maciekzafira
numer aukcji: 4742359237
Miejscowość Chorzów
Wyświetleń: 3   
Koniec: 06-11-2014 16:53:46

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Dziś oferuję państwu: Zieloną herbatę z żeń-szeniem





Główne składniki:

-liście zielonej herbaty (Camellia sinensis),
-korzeń żeń-szenia (Panax ginseng).

Produkcja zielonej herbaty:

Proces produkcji zielonej herbaty przebiega w pięciu etapach: więdnięcie, rozgrzewanie i parowanie, zwijanie, suszenie oraz pakowanie. Nazywana bywa niekiedy niefermentowaną, gdyż obróbka cieplna powstrzymuje fermentację, co uniemożliwia proces utleniania. Dzięki zastosowaniu takiej procedury, liście zachowują zielony kolor oraz prawie wszystkie właściwości lecznicze świeżych liści herbacianych; aromat jest najbardziej zbliżony do naturalnego.

Właściwości zdrowotne

Zieloną herbatę ceni się przede wszystkim z powodu licznych właściwości zdrowotnych. Zielona herbata jest bogata w takie substancje jak:
-kofeina (zwana teiną),
-garbniki (polifenole) – nadają jej rześkość i cierpkość,
-mikroelementy (fluor, wapń, żelazo, potas, sód, cynk),
-witaminy (A, B1, B2, C, E i K),
-olejki eteryczne.

Napar z zielonej herbaty ma zielonożółty, słomkowy, z odcieniem srebrnym kolor, jest bardzo aromatyczny, ma delikatny ziołowy smak. Do parzenia używamy wody o temperaturze 60-85 stopni. Zalanie zielonej herbaty wrzątkiem powoduje, że napar staje się żółtawy i mętny oraz gorzki i cierpki w smaku. Jeżeli herbata ma działać pobudzająco, zaparzamy ją przez 2-3 minuty, jeżeli odprężająco – nieco dłużej (3-8 minut). Nie należy parzyć zielonej herbaty zbyt długo, gdyż będzie miała gorzki smak. Możliwe jest dwu- lub trzykrotne zaparzanie tych samych liści.

Herbata chińska (Camellia synesis)

Chińska herbata jest wieloletnim krzewem pochodzącym z Azji, gdzie zbiorów można dokonywać nawet 40 razy w ciągu roku. W naszych warunkach klimatycznych możemy zbierać młode pąki do 4 razy w roku. Zaraz po zerwaniu listki zaczynają naturalnie fermentować, następnie można je dalej przetwarzać poprzez rolowanie czy suszenie. Z tego jednego krzewu możemy otrzymać herbatę białą, zieloną, żółtą, czarną, półzieloną lub herbatkę puerh. Zakwita białym kwiatem, można ją uprawiać również nie jako herbatę, a jako drzewo bonsai. W naturze roślina herbaciana przybiera kształt drzewa. Najsłynniejsze i zapewne najstarsze można podziwiać w rejonie Xishuangbanna, w prowincji Yunnan. Mają około 32 m wysokości, ponad 1 m średnicy pnia, zaś ich wiek szacuje się na około 1700 lat.

Żeń-szeń właściwy (Panax Ginseng)

Wieloletnia roślina występująca w Korei, Chinach, Japonii i wschodniej części Rosji. Jej nazwa pochodzi z języka chińskiego i oznacza „człowieka korzeń”, nawiązując do charakterystycznego kształtu korzenia przypominającego ludzką sylwetkę. Pierwszy człon łacińskiej nazwy (panax) oznacza „wszechlek” i nawiązuje do szeroko zakrojonych dobroczynnych właściwości rośliny. Panax Ginseng jest wieloletnią byliną, która wyrasta do wysokości około 80 cm. Pusta w środku łodyga, zakończona jest zazwyczaj kilkoma liśćmi. Najbardziej charakterystyczną i poszukiwaną częścią rośliny jest jej korzeń wraz ze zgrubiałym kłączem. Naturalne obszary występowania żeń-szenia ciągle się zmniejszają, dlatego podejmowane są próby kontrolowanej uprawy tej cennej rośliny. Niestety jest to dość długotrwały proces. Wyjątkowo wolny przyrost korzenia sprawia, że pierwsze zbiory mogą mieć miejsce dopiero po 10 latach od zasadzenia rośliny.

Żeń-szeń – substancje aktywne:

Naukowcy doliczyli się ponad 200 substancji aktywnych zawartych w korzeniu żeń-szenia. Jednymi z najciekawszych związków aktywnych są ginsenozydy. Te należące do saponin substancje chemiczne odpowiadają za prozdrowotne działanie Panax Ginseng. Ginsenozydy stanowią bardzo zróżnicowaną grupę związków, które nierzadko wykazują odmienne właściwości. To właśnie dlatego spektrum oddziaływania żeń-szenia jest aż tak szerokie.

Żeń-szeń – zastosowanie:

Żeń-szeń należy do tak zwanych adaptogenów. Adaptogeny to rośliny, które cechują się dobroczynnym, tonizującym wpływem na funkcjonowanie organizmu:
-dodaje energii,
-pomaga w stanach chronicznego zmęczenia,
-wzmacnia pamięć i zdolność koncentracji,
-przyspiesza czas reakcji,
-pomaga na złe samopoczucie,
-skutecznie chroni przed negatywnym wpływem wolnych rodników,
-opóźnia procesy starzenia,
-zwiększa zdolności regeneracyjne organizmu,
-poprawia działanie układu odpornościowego..


Z kartą stałego klienta zawsze 20% zniżki na cały asortyment!!! sprawdź na innych naszych aukcjach lub napisz do nas w sprzedaży pełny asortyment produktów firmy TIENS WYSYŁKA GRATIS - PRZY PŁATNOŚCI PRZELEWEM !

Suplement diety. Preparat nie jest lekiem i nie zastępuje leków przepisanych przez lekarza.